MetalheadsGR Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Καλώς ήρθατε στο καλύτερο ελληνικό φόρουμ για την Rock και Metal μουσική!Καλη διαμονή!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι

Πήγαινε κάτω 
+8
Mosis
Mr.Crowley
RiffMachine
Countess
Dave Murray
selma
AngelDeath
Possessed
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dave Murray
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
Dave Murray


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1226
Ηλικία : 33
Τόπος : Νίκαια
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα(ηλεκτρική & κλασσική)
Αγαπημένο Συγκρότημα : Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 16/04/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2009 3:45 pm

ilias έγραψε:
υπρτιμημενες μπαντες

1.drafonforce (στα λαιβ δεν πιανουν μια)
2.opeth ( μας εφαγε το κουλτουριαρικο "εντεχνο" μεταλ)
3 system of a down (S.O.D.) (τους βγαλαμε και συντομογραφια.Απο κει καταλαβαινεις)

υποτιμημενες μπαντες

1.spiritual beggars ( φωναρα και τρελες κιθαριες, και ολα τα αλμπουμ εχουν κατι ξεχωριστο.Τα 2 πρωτα ειναι πιο αλανικα αλλα το ad astra, to demons, to on fire, ειναι πιο εμπορικα)

2.DOWN (δεν θα πω οτι ειναι καλοι μουσικοι.δεν παιζουν τα τρελα σολο.αλλα τα παδια εχουν βγαλει τις ριφαρες.Ακουστε το NOLA.Γενικα τα σπανε και στα ζωντανα τους.Τραγουδαει ο anselmo που εχει κανει αποτοξινωσεις χειρουργεια στη μεση το να τ' αλλο και ακομα χτυπιεται σαν χταποδι.Και μου τη σπαει οταν ρωταω καποιον αν ακουει DOWN και μου λεει : <<Ναι δικε μου!!! οι system ειναι φοβεροι.ΑΝτε γεια μετα
S.O.A.D. όχι S.O.D.,S.O.D. είναι οι stormtroopers of death
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2009 4:42 pm

δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό ένα συγκρότημα να έχει συντομογραφία
δεν βρίσκω τους down καθόλου υποτιμημένους όμως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilias
Developer
Developer
ilias


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα
Αγαπημένο Συγκρότημα : Drunk Picks,Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 25/03/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2009 6:44 pm

ναι σορρυ s.o.a.d.

θεωρω τους down υποτιμημενους γιατι (χωρις να θελω ετσι παρεξηγηθω) δεν αναφερθηκαν σε καμια διαφημιση βιντεο για το Rockwave (δεν ξερω αν οφειλεται στην καθυστερημενη ανταποκριση τους στην προσκληση) και επισης δεν αναφερθηκαν σε κανενα απο τα φορουμ που ξερω.αντιθετα παρουσιαζοταν η daffy.χαιρω πολυ.

οσο για τους system παιζουνε και mtv kai mad παλια και απο την πολυ την εμποριλα θα βγηκε το s.o.a.d
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2009 7:58 pm

να κάνω και εγώ μια λίστα, χωρίς πολλή σκέψη:

Υπερεκτιμημένοι
Sex Pistols
Kiss
U2
Bon Jovi

Υποτιμημένοι
Camel
Thin Lizzy
Alice in Chains
Faith no more
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mr.Crowley
Διαχειρηστές
Διαχειρηστές
Mr.Crowley


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1319
Ηλικία : 36
Τόπος : edw kai ekei
Μουσικό Όργανο : Epiphone Les Paul
Αγαπημένο Συγκρότημα : AC/DC
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 04/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2009 8:48 pm

σε καποια σελιδα ο possessed ειπε τους AC/DC υπερτιμημενους ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ WTF ΓΙΑΤΙ ΟΡΕ, δεν εχουν φοβερα κοματια,ιστορια,μουσικο ρευμα και δεν τους αξιζει η θεση στο πανθεον των Hard Rock Legends ???!!!!! με στενοχωρησες Nut Kick! Nut Kick! Nut Kick! Nut Kick! αλλα σε συγχωρω.

anyway κατα την γνωμη μου : υπερτιμημενοι : Smashing Pumpkins,Foo Fighters,SOAD

υποτιμημενοι : Pearl Jam, Danzing ,Slayer

απο 2 grunge και απο ενα thrash για να μην συγκρινω και ανομοια πραγματα


αλλα βρε selma αγαπη μου οι Sex Pistols που ηταν και απο τις μπαντες που εβγαλαν το punk υπερτιμημενοι.
και οι κα'ι'μενοι οι KISS με τοσα ομορφα κοματια ,μαλλον σε μπερδευει το ολο goth-samurai theme που εχουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 7:35 am

Υπερτιμημένα είναι συγροτήματα που αρέσουν στη πλειοψηφία, αλλα δεν αρέσουν σε κάποιον και τα υποτιμημένα το αντίστροφο, άρα μπορώ να πω ότι οι Kiss και oι Sex Pistols για εμένα είναι συγκροτήματα των οποίων αν και αναγνωρίζω τι συνεισφορά τους στη μουσική, θεωρώ πως έχουν πάρει μεγαλύτερη διασημότητα από αυτή που αξιζουν. Απλά από αυτά που έχω ακούσει από αυτούς, και είναι αρκετά, έχω βγάλει αυτό το συμπέρασμα και έχω αυτή την άποψη.

Οι slayer γιατί είναι υποτιμημένοι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mosis
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
Mosis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1096
Ηλικία : 30
Τόπος : Alimos
Μουσικό Όργανο : kithara
Αγαπημένο Συγκρότημα : Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 31/08/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 9:19 am

καλα λεει η selma...γιατι ειναι οι slayer υποτιμημενοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brute
Συντονιστές
Συντονιστές
Brute


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 755
Ηλικία : 31
Τόπος : ---
Μουσικό Όργανο : ---
Αγαπημένο Συγκρότημα : ---
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 01/05/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 10:04 am

θα συμφωνησω ετσι για αλλαγη με τη σελμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/firefox5552
Mr.Crowley
Διαχειρηστές
Διαχειρηστές
Mr.Crowley


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1319
Ηλικία : 36
Τόπος : edw kai ekei
Μουσικό Όργανο : Epiphone Les Paul
Αγαπημένο Συγκρότημα : AC/DC
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 04/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 12:33 pm

definition : υπερτιμημενοι ειναι οσοι χαιρουν εκτημισης και θεωρουνται καλοι ενω δεν το αξιζουν η παραπανω απο οσο αξιζουν

υποτιμημενοι : οσοι ειναι καλοι αλλα δεν εχουν την αναγνωριση που πρεπει

παντως χαιρομαι που αναθεωρησες για το εργω των Sex Pistols

για τους Slayer ρε παιδια οσους ξερω τους θαβουν και λενε οι Metallica ειναι πολυ καλυτεροι και ο james χωνει τον araya ,o kerry γραφει χαλια τραγουδια κτλ.

anyway το thread ειναι υποκιμενικο ο καθενας βλεπει αλλιως το θεμα ασχετα με τα γεγονοτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Possessed
Κιθαρίστας
Κιθαρίστας
Possessed


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα
Αγαπημένο Συγκρότημα :
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 26/09/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 12:39 pm

Απλά ρε συ δεν τρελένομαι γενικά για ροκ xD αν πήγαινα στο λάϊβ ίσως άλλαζα
γνώμη όπως πολλοί άλλοι αλλά που ξέρεις...:P

Και γω θεωρώ λιγάκι υποτιμημένους τους slayer. Ο Araya είναι μια χαρά...πολύ καλός...ο Lombardo και γαμώ τους drummer και ο Hanneman πατάει κάτω τον παπάραkerry.Τα πρώτα άλμπουμ είναι μια χαρά...ριφφς...ωραία ντραμς...σκατά σόλο. Εμένα τα τελευταία τους δε μου αρέσουν μόνο...anyway...


Θεωρώ υποτιμημένους τους cannibal corpse...πολλοί τους κοροϊδεύουν βασικά...ενώ είναι φοβεροί (κατά τη γνώμη μου) και στα 4 πρώτα άλμπουμ με Chris σκίζουν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 1:11 pm

Mr.Crowley έγραψε:
definition : υπερτιμημενοι ειναι οσοι χαιρουν εκτημισης και θεωρουνται καλοι ενω δεν το αξιζουν η παραπανω απο οσο αξιζουν
υποτιμημενοι : οσοι ειναι καλοι αλλα δεν εχουν την αναγνωριση που πρεπει

Βασικά δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα οπότε δεν μπορείς να πεις αυτός δεν αξίζει πάει και τελείωσε και δεν μπορείς να αξιολογήσεις την αναγνωρησιμότητα που έχει ο καθένας με κάποιο καθορισμένο κριτήριο, είναι τελείως υποκειμενικό. Και στο είπα και χτες ότι δεν αμφισβητώ το έργο των sex pistols, απλά κατά τη γνώμη μου δεν τους αξίζει τόση διασημότητα(δεν αποκλείω το ότι μπορεί να κάνω λάθος, αλλά μέχρι τώρα αυτό πίστευω).

Οι slayer είναι εκεί που πρέπει να είναι νομίζω και είναι κάπως λάθος να γίνόνται τέτοιες ανώφελες συγκρίσεις με τους metallica..

Και οι cannibal corpse υποτιμημένοι;;Πώς γίνεται αυτό με πάνω από ένα εκατομμύριο πωλήσεις; είναι από τα ποιο γνωστά, αναγνωρισμένα και αποδεκτά συγκροτήματα της της "extreme" metal. Ίσως κάποιες χώρες να τους έχουν παρεξηγήσει όντως αλλά με τίποτα δεν είναι υποτιμημένοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Possessed
Κιθαρίστας
Κιθαρίστας
Possessed


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα
Αγαπημένο Συγκρότημα :
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 26/09/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 1:46 pm

ε γι`αυτές τις κάποιες χώρες anyway. τόσες πολλές πωλήσεις ε?μωρέ μπράβο :P
για slayer τι να πω βαριέμαι να απαντάω xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mosis
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
Mosis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1096
Ηλικία : 30
Τόπος : Alimos
Μουσικό Όργανο : kithara
Αγαπημένο Συγκρότημα : Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 31/08/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 2:25 pm

παρολο που ειναι και οι 2 thrash μπαντες ,τωρα τελευταια οχι και τοσο, εχουν διαφορετικο στυλ...οι slayer ειναι πιο σκοτεινοι ενω οι metallica εχουν πολλες επιροες και απο heavy metal συγροτιματα...δεν ειναι τοσο "ακραιοι" ας το πουμε οσο οι slayer...επομενως συγκρισεις μπορουν να γινονται...ο araya προσωπικα δε με πορωνει καθολου, ουτε καλο μπασο παιζει κατα την γνωμη μου ουτε καλη φωνη εχει...ο kerry king(epic fail) δεν μου λεει επισεις κατι, αλλα lombardo και hanneman γαμανε απλα...στους metallica μπορω να πω οτι βρισκω προσωπικα περισσοτερο ενδιαφερον...και καλα ριφς εχουν και καλα σολο και καλα ντραμς και τα φονιτικα του hetfield τα αναγνωριζει ακομα και η μανα μου :L ...βεβαια αυτα ισχιουν για τα πιο παλια χρονια και οχι ετσι σκατα που κατα την γνωμη μου εχουν καταντισει σημερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Possessed
Κιθαρίστας
Κιθαρίστας
Possessed


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα
Αγαπημένο Συγκρότημα :
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 26/09/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 7:03 pm

Γενικά οι περισσότερες(όχι όλες) θρας μπάντες έχουν γίνει γτπ-κ.
Ο ήχος των slayer πλέον μου τη δίνει...και στους metallica δε βρίσκω κάτι ενδιαφέρον. Η φωνή του Hetfield μου άρεσε πολύ μέχρι το 1993 μετά μπα.
Καλά δεν είναι topic για σύγκριση εδώ anyway On topic.

Υπερτιμημένοι : guns n roses xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dave Murray
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
Dave Murray


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1226
Ηλικία : 33
Τόπος : Νίκαια
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα(ηλεκτρική & κλασσική)
Αγαπημένο Συγκρότημα : Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 16/04/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 7:14 pm

Possessed έγραψε:
Γενικά οι περισσότερες(όχι όλες) θρας μπάντες έχουν γίνει γτπ-κ.
Ο ήχος των slayer πλέον μου τη δίνει...και στους metallica δε βρίσκω κάτι ενδιαφέρον. Η φωνή του Hetfield μου άρεσε πολύ μέχρι το 1993 μετά μπα.
Καλά δεν είναι topic για σύγκριση εδώ anyway On topic.

Υπερτιμημένοι : guns n roses xD
+1000 Nice!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 7:48 pm

σίγουρα οι guns!
Οι epica νομιζω... Ίσως και οι firewind

Να προσθέσω ότι οι evanescence είναι υπερεκτιμημένοι από το μη metal κοινό και υποτιμημένοι από τους μεταλλάδες
Και αντίστοιχα ο marilyn manson είναι υπερεκτιμημένος από τους φαν του και υποτιμημένος από όλους τους υπόλοιπους.
εδώ όταν λέω υποτιμημένοι εννοώ ότι είναι κάπως προκατηλημένοι, οι ακροατές, όχι ότι δεν αναγνωρίζονται όσο τους αξίζει!
Για να μην παρεξηγηθώ ούτε evanescensce ούτε manson ακούω, απλά είναι μια διαπίστωση.. Μη με βρίσετε πολύblush
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mr.Crowley
Διαχειρηστές
Διαχειρηστές
Mr.Crowley


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1319
Ηλικία : 36
Τόπος : edw kai ekei
Μουσικό Όργανο : Epiphone Les Paul
Αγαπημένο Συγκρότημα : AC/DC
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 04/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 11:52 pm

ουτε evanscensce oyte manson ακουω,οποτε δε μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν μου αρεσουν, οσο για τους gunzzz n rosezzz ειναι πολυυυυ υπερεκτιμημενοι πολυ λιγα songs τους μου αρεσουν ,δε μπορω να παραβλεψω το γεγονος οτι ειναι rip off των led zeppeling με τιποτα,αν ηταν το στυλακι τους αλλιως θα ηταν ολα οκ για εμενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mosis
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
Mosis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1096
Ηλικία : 30
Τόπος : Alimos
Μουσικό Όργανο : kithara
Αγαπημένο Συγκρότημα : Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 31/08/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 5:56 am

οι evanescence προσωπικα μου αρεσουν αλλα δεν θα ειναι το πρωτο πραμα που θα ακουσω μολις βαλω μουσικη...ο manson ειναι ενας μαλακας ολκης...και δεν ενοω εξωτερικα (που κατα την γνωμη μου σκατα ειναι) αλλα τα τραγουδια του...δεν βρισκω κανενα νοημα...οσοι μου λενε οτι ακουνε manson νομιζω πος δεν εχουν ασχοληθει με τιν μουσικη...βεβαια υπαρχουν και οι εξερεσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brute
Συντονιστές
Συντονιστές
Brute


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 755
Ηλικία : 31
Τόπος : ---
Μουσικό Όργανο : ---
Αγαπημένο Συγκρότημα : ---
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 01/05/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 10:21 am

Mosis έγραψε:
οι evanescence προσωπικα μου αρεσουν αλλα δεν θα ειναι το πρωτο πραμα που θα ακουσω μολις βαλω μουσικη...ο manson ειναι ενας μαλακας ολκης...και δεν ενοω εξωτερικα (που κατα την γνωμη μου σκατα ειναι) αλλα τα τραγουδια του...δεν βρισκω κανενα νοημα...οσοι μου λενε οτι ακουνε manson νομιζω πος δεν εχουν ασχοληθει με τιν μουσικη...βεβαια υπαρχουν και οι εξερεσεις


εγω μενω σε αυτο
ξες εσυ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/firefox5552
Possessed
Κιθαρίστας
Κιθαρίστας
Possessed


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 485
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα
Αγαπημένο Συγκρότημα :
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 26/09/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 10:56 am

Οι Whitesnake είναι υπερτιμημένοι. Βρίσκω κάτι fake πάνω τους δε ξέρω και γενικά στη μουσική τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mr.Crowley
Διαχειρηστές
Διαχειρηστές
Mr.Crowley


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1319
Ηλικία : 36
Τόπος : edw kai ekei
Μουσικό Όργανο : Epiphone Les Paul
Αγαπημένο Συγκρότημα : AC/DC
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 04/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 12:07 pm

η ποιο υπερτιμημενη μπαντα ειναι οι manowar ,επειδη φορανε latex speedo βρακια και δερματινα λουρια αντι για φανελα και γριλιζουν για σπαθια που κανουν δρακους μπεικον ,οι φαν τους, τους γουσταρουν γιατι νομιζουν οτι ακουνε τον Σβαρτζενεγκερ στο Κοναν ο βαρβαρος να τραγουδα ενω τεμαχιζει καποιον και ταυτοχρονα βιαζει μια παρθενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 12:18 pm

ρε! οι manowar είναι ιδέα! άσε που είναι και άντρακλες!με αυτά τα προσόντα είναι να μην τους ακούνε οι τρου;; :L
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brute
Συντονιστές
Συντονιστές
Brute


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 755
Ηλικία : 31
Τόπος : ---
Μουσικό Όργανο : ---
Αγαπημένο Συγκρότημα : ---
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 01/05/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 12:25 pm

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Ajkpjqga3jq5xol6vm51
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/firefox5552
ilias
Developer
Developer
ilias


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα
Μουσικό Όργανο : Κιθάρα
Αγαπημένο Συγκρότημα : Drunk Picks,Iron Maiden
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 25/03/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 1:51 pm

μπραστα και κοιλιακοι = καλη μουσικη Oh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AngelDeath
Διαχειρηστές
Διαχειρηστές
AngelDeath


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 2023
Ηλικία : 34
Τόπος : Όταν μάθω θα σας πω..[Underdark]
Μουσικό Όργανο : τίποτα
Αγαπημένο Συγκρότημα : Anathema/Edguy/Iced Earth
Warn :
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Right_bar_bleue

Registration date : 04/05/2008

Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι   Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 1:58 pm

εε τότε να διαγράψεις και το από πάνω....βρούτε!
Πέρα από την πλάκα οι Manowar είναι μπαντάρα και καθόλου υπερτιμημένη!
Εδώ όλοι κάθονται και τους βρίζουν.
Γενικά για να χαρακτηρίσεις μια μπάντα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο πρέπει να είναι γενικά αποδεκτή απ΄όλους, γιατί δύσκολα μπορεί να χαρακτηρίσει ο ψ mia μπάντα που ακούω πχ μόνο εγώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Υπερτιμημένοι/Υποτιμημένοι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
MetalheadsGR Forum :: Μουσικές Συζητήσεις :: Διάφορα-
Μετάβαση σε: