MetalheadsGR Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Καλώς ήρθατε στο καλύτερο ελληνικό φόρουμ για την Rock και Metal μουσική!Καλη διαμονή!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 High On Fire - Snakes For The Divine (2010)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonisjk
Developer
Developer
Antonisjk


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 368
Ηλικία : 46
Τόπος : Κύπρος
Μουσικό Όργανο : dj
Αγαπημένο Συγκρότημα : Πολλά, μα πάρα πολλά!
Warn :
High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Right_bar_bleue

Registration date : 23/12/2008

High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: High On Fire - Snakes For The Divine (2010)   High On Fire - Snakes For The Divine (2010) I_icon_minitimeΤρι Μάης 04, 2010 9:31 am

High On Fire - Snakes For The Divine (2010)

High On Fire - Snakes For The Divine (2010) 200pxsnakesforthedivine




1. Snakes for the Divine 8:23
2. Frost Hammer 6:07
3. Bastard Samurai 6:37
4. Ghost Neck 5:01
5. The Path 1:20
6. Fire, Flood, and Plague 6:08
7. Oh, How Dark We Pray 8:06
8. Holy Flames of the Fire Spitter 4:13
9. Mystery of Helm (Bonus Track) 4:01



Σαν βόμβα έσκασε αυτός ο δίσκος στα αυτιά μου!
Τι παίζουν θα με ρωτήσετε όσοι δεν τους ξέρουν... Αν ψάξετε για στοιχεία θα βρείτε τα εξής: sludge, stoner, heavy, doom.
Εγώ θα προσθέσω thrash, epic, us metal... τα πάντα όλα μέσα σε ένα δίσκο μόνο! Γίνεται όμως; Η απάντηση του τριο από τη California είναι βροντερή: ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!

Εξώφυλλο που προδιαθέτει για ατόφιο κλασικό metal, αλλά μουσική που πηδάει από το ένα παρακλάδι στο άλλο...

Ακούστε το όλο και θα πάθετε τη πλάκα σας. Εγγυημένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shadowkiller
Μέλος
Μέλος
Shadowkiller


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 44
Τόπος : Veria,Thessaloniki
Μουσικό Όργανο : tipota
Αγαπημένο Συγκρότημα : polla
Warn :
High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Right_bar_bleue

Registration date : 28/04/2010

High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: High On Fire - Snakes For The Divine (2010)   High On Fire - Snakes For The Divine (2010) I_icon_minitimeΤρι Μάης 04, 2010 9:41 am

Αρχηγέ....κάτι μου λέει πως θα τα πάμε πολύ καλά οι 2 μας, χαχαχαα. Τί είναι αυτό που ανακάλυψες..Ακούω τώρα κάποια από τα τραγούδια που βρήκα από λίγο και έχω πάθει την πλάκα μου να ούμε....
Πω πω και σκατοφωνή ο τύπος που γαμάει! Μου θύμισε τον αληταρά των Grave Digger αλλά στο καλύτερο! Όσο για τη μουσική τους είναι πραγματικά ένα συνοθύλευμα όλων αυτών που προείπες με εμφανείς επιρροές από τους αγαπημένους μου Running Wild! Τραγούδια για βομβαρδισμό λιμανιών! Και όντως πολύ stoner σε σημεία! Αυτό με εξέπληξε. Αλλά το καλύτερο πράγμα όλων αυτών που λέμε είναι ότι απλά είναι κορυφή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

High On Fire - Snakes For The Divine (2010) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: High On Fire - Snakes For The Divine (2010)   High On Fire - Snakes For The Divine (2010) I_icon_minitimeΤρι Μάης 04, 2010 11:33 am

Σίγουρα όχι τόσο καλό όσο το blessed...
Aλλά τί πόρωση αυτό το fire flood and plague!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
High On Fire - Snakes For The Divine (2010)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» OVERKILL - Ironbound 2010

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
MetalheadsGR Forum :: Μουσικές Συζητήσεις :: Κυκλοφορίες :: Nέες Κυκλοφορίες :: Ξένες Κυκλοφορίες-
Μετάβαση σε: