MetalheadsGR Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Καλώς ήρθατε στο καλύτερο ελληνικό φόρουμ για την Rock και Metal μουσική!Καλη διαμονή!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonisjk
Developer
Developer
Antonisjk


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 368
Ηλικία : 46
Τόπος : Κύπρος
Μουσικό Όργανο : dj
Αγαπημένο Συγκρότημα : Πολλά, μα πάρα πολλά!
Warn :
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Right_bar_bleue

Registration date : 23/12/2008

My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)   My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2009 9:06 am

My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Tclsw9oyxahh3rirk84q

1. My Body, A Funeral (6:47)
2. Fall With Me (7:15)
3. The Lies I Sire (5:29)
4. Bring Me Victory (4:08)
5. Echoes From A Hollow Soul (7:19)
6. ShadowHaunt (4:37)
7. Santuario Di Sangue (8:27)
8. A Chapter In Loathing (4:46)
9. Death Triumphant (11:06)

Δεν είμαι ο καταλληλότερος να μιλήσω για αυτό το άλμπουμ, καθώς αν και συμπαθώ ιδιαίτερα τους My Dying Bride δεν ασχολήθικα ποτέ σοβαρά μαζί τους. Παρόλα αυτά θα πω ότι ο δίσκος μου άρεσε πάρα πολύ.

Το ιδιαίτερο στοιχείο που χαροποίησε τους περισσότερους φίλους τους ήταν η επιστροφή του βιολιού! Το βιολί, χωρίς να έχει υπερβολική συμμετοχή, αλλά μπήκε εκεί ακριβώς όπου θεώρησαν οι Brides ότι χρειαζόταν, συμπληρώνοντας τον ήχο των κιθάρων, δίνει την παλιά αίγλη του.

Ξεχώρισα αμέσως το ομώνυμο τραγούδι μαζί με τα "My Body, A Funeral", "Bring Me Victory" και "Santuario Di Sangue" χωρίς να υστερούν τα υπόλοιπα.

Να σχολιάσουμε ότι το εξώφυλλο συνεχίζει στο γνωστό concept των My Dying.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed's dead
Μέλος
Μέλος
zed's dead


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 47
Τόπος : Τρίκαλα
Μουσικό Όργανο : Air guitar!!!
Αγαπημένο Συγκρότημα : Solitude Aeturnus
Warn :
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Right_bar_bleue

Registration date : 23/12/2008

My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)   My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2009 9:21 am

Το εξώφυλλο είναι πραγματικά εκπληκτικό!!!

Το θέμα του βιολιού προσωπικά με χάλασε λιγάκι, ίσως γιατί περίμενα περισσότερα...

Πάντως ξεχώρισα τα Echoes From A Hollow Soul, A Chapter In Loathing και
Death Triumphant τα οποία πραγματικά είναι κομματάρες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AngelDeath
Διαχειρηστές
Διαχειρηστές
AngelDeath


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 2023
Ηλικία : 34
Τόπος : Όταν μάθω θα σας πω..[Underdark]
Μουσικό Όργανο : τίποτα
Αγαπημένο Συγκρότημα : Anathema/Edguy/Iced Earth
Warn :
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Right_bar_bleue

Registration date : 04/05/2008

My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)   My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2009 10:56 am

χμμ ούτε και εγώ έχω ασχοληθεί τρομερά μαζί τους..
Το album δεν μου άρεσε να πω την αλήθεια, το άκουσα μόλις 2 φορές αλλά δεν μου έκανε αυτό μου λέμε κλικ. Και τις 2 φορές βαρέθηκα.

Γενικά από Bride μου αρέσουν τα πρώτα cd που είναι και τα καλύτερα για μένα.

Πολλοί νόμιζαν πως με την παρουσία του βιολιού να είχαμε ένα πάρα πολύ καλό δίσκο, αλλά κάτι τέτοιο δεν έγινε πιστεύω.Νταξ οι fan θα ξετρελάθηκαν, αλλά για τους υπόλοιπους μέχρι εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
selma
V.I.P. Μέλος
V.I.P. Μέλος
selma


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1033
Ηλικία : 30
Τόπος : inside the eye of algond
Μουσικό Όργανο : -
Αγαπημένο Συγκρότημα : behemoth
Warn :
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Right_bar_bleue

Registration date : 07/12/2008

My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)   My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2009 5:42 pm

περίμενα το βιολί να είναι καλύτερο, αλλά μου φάνηκε ότι το έκαναν περισσότερο για να ικανοποιήσουν τους φαν που το περίμεναν, παρά γιατί το ήθελαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TrueBlood
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
TrueBlood


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 129
Ηλικία : 29
Τόπος : ellada
Μουσικό Όργανο : kithara
Αγαπημένο Συγκρότημα : Paradise Lost
Warn :
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Right_bar_bleue

Registration date : 23/11/2009

My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)   My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) I_icon_minitimeΔευ Νοε 23, 2009 9:26 pm

πολυ καλο το CD!! και το εξωφυλο γαματο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://iced-skulls.blogspot.com
 
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Saxon - Into the Labyrinth (2009)
» Obiturary - Darkest Day (2009)
» Immortal - All Shall Fall (2009)
» Slough Feg - Ape uprising (2009)
» Voivod - Infini (2009)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
MetalheadsGR Forum :: Μουσικές Συζητήσεις :: Κυκλοφορίες :: Nέες Κυκλοφορίες :: Ξένες Κυκλοφορίες-
Μετάβαση σε: